Korsemi Nasıl Kullanmalıyım

Korse Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Korsenizi alırken beden ölçünüz ve amacınıza göre seçim yapmanız gerekmektedir. Seçimi yaptıktan sonra korsenizi günlük hayatınızda da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kullanıma başladıktan sonra korse bakımınıza dikkat etmeniz önemlidir. Korsenizi daha uzun süreli kullanabilmek için korse bakımını doğru yapmanız gerekmektedir.

Doğru Korse Kullanımı
Korse seçimi yaparken kendi bedeninize uygun korse modellerinden seçmeniz oldukça önemlidir. Aksi halde korseniz kapanmayabilir ya da bol olabilir. Bu sebeple doğru bedende korse almak için sitemizdeki ürün içeriklerini inceleyerek kendiniz için en doğru korseyi seçebilirsiniz.

Korse bakımınınızdan bahsdelim, günlük hayatınızda kullanacağınız korse ile sadece hafif spor aktivitelerini yapmanızı tavsiye etmekteyiz. Korse çeşitlerinin içerisinde bulunan çelik balenin kırılmaması için mekik çekmek gibi spor faaliyetlerinde korsenizi kullanmamanız gerekmektedir. Namaz kılarken de bu duruma dikkat etmeniz önemlidir. Eğilme gibi hareketlerde korse hem rahatsız edici olabilecek hem de çelik balenin kullanıcı hatasına bağlı kırılma olasılığı artacaktır.

Korse temizliği ile ilgili de bazı bilgiler vermek istiyoruz,
Öncelikle gün içerisinde korse 6-8 saat kadar kullanılmalıdır. Daha sonrasında hem kendi cilt sağlığınız hem de korsenizin uzun ömürlü olabilmesi için korsenin çıkarılması önemlidir. Kullanım sırasında çok fazla terleme durumlarında korse ara ara çıkarılıp havalandırılabilir. Korselerin terletme özelliği olduğu unutulmamalıdır. Bu sebeple çıkardıktan sonra gerekli olduğunu düşünüyorsanız korsenizi nemli bez ile silmenizi tavsiye ediyoruz. Özellikle içerisindeki çelik balen yüzünden korsenizi kesinlikle yıkamamanızı tavsiye ediyoruz.

SEPET